شیردوش ها وسیله پزشكی هستند كه توسط سازمان دارویی و غذای آمریكا تایید شده است. مادران شیرده برای بیرون كشیدن شیر خود از این وسیله استفاده می كنند.  همچنین شیردوش به نگهداشتن ذخیره شیر مادر، اتصال مجاری شیر به دهان نوزاد و بیرون آوردن نوك سینه هایی كه صاف و برعكس هستند كمك زیادی كرده و نوزاد شیرخوار راحت تر می تواند سینه مادر را بگیرد. بعضی از شیردوش ها به گونه ای طراحی شده اند كه مكیدن نوزاد شیرخوار را تقلید می كنند.

شیردوش برای مادرانی که سر کار می‌روند و یا مدتی از نوزاد خود دور هستند، بسیار مناسب می باشد. شیر دوش‌ها در دو نوع دستی و برقی هستند که باید با توجه به کارایی و نیاز مادر، آن را خریداری کرد.

شیردوشی که بتوان با آن در آن واحد هر دو سینه را دوشید زمان دوشیدن را به کمتر از نصف می‌رساند. دوشیدن هر یک از سینه‌ها به طور جداگانه تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد ولی دوشیدن همزمان حدوداً 12 دقیقه به طول می‌انجامد، چرا که به علت تخلیه کامل هر دو سینه تولید شیر را تحریک می‌کند.

دنبال شیردوشی بگردید که استفاده از آن، شستن آن، و نیز آسان باشد. اگر می‌خواهید آن را با خود به جاهای دیگر حمل کنید باید یک نوع جمع و جور را بخرید که جعبه‌ای مناسب دارد و یا یک جعبه جداگانه برای آن تهیه کنید.

از انواعی که شبیه بوق دوچرخه ساخته شده‌اند بپرهیزید زیرا ممکن است در توپ‌های پلاستیکی باکتری‌های مضر رشد کنند.

محصولات مجموعه شیردوش